Боюсь сглазить, но кажется – потихоньку продвигается 50 mHz.

Віктор Пащенко UT2UQ

Відповідь за результатами звернення про 50,08-50,48 МГц

На виконання вимог Закону України «Про громадські об’єднання» та Статуту ГС ВРЛ про дотримання принципів прозорості, відкритості, публічності в діяльності, інформуємо про наступне.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації проінформувала ГС ВРЛ та в цілому радіоаматорську спільноту України про результати звернення щодо виділення для Аматорської служби радіозв’язку України та Аматорської супутникової служби радіозв’язку України смуги частот 50,08-50,48 МГц.
https://vrl.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=414:diialnist-hs-vrl-pro-nadannia-50-54-mhts-dlia-radioamatoriv&catid=42&Itemid=1165

З відповіді зрозуміло, що на даний час розширення смуги з 50,08-50,28 до 50,08-50,48 МГц не можливо до часу переходу України з аналогового на цифровий стандарт телебачення та прийняття загального рішення Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ або ITU) в 2019 році про виділення смуги 50,08-50,48 МГц для радіоаматорів країн Першого району МСЕ (ITU).


З документу вбачається, що Держспецзв'язок, НКРЗІ та УДЦР не заперечують про виділення смуги частот для радіоаматорів на певних умовах. Нажаль, окремі структури (служби-користувачі державним ресурсом), мабуть взагалі ще не зрозуміли, що таке Євроінтеграція та інтеграціійні кроки до плану членства в НАТО та що таке державний радіочастотний ресурс, якій належить не структурам, а народові України. Напено структури сподіваються на необізнанності радіоаматорів про стандарти НАТО у частині засобів рухомого завязку та сучасного використання для них частотного ресурсу, але ж саме тому й стало можливим конверсия зазначених смуг частот в Другому та Третьому районах МСЕ (ITU), відповідного розгляду конверсії цих смуг частот для Першого району МСЕ (ITU). Мабуть ці структури вперше чують (з наївним поглядом опущених вій), що існує конверсія радіочастотного ресурсу України - виконання комплексу заходів, яким передбачена зміна радіослужб та/або радіотехнологій чи категорії користувачів радіочастотного ресурсу України для подальшого використання певної смуги або смуг радіочастот. А саме найцікавіше, як зазначені дві служби радіозв’язку в України раніше не створювали та зараз не створюють на частотах 1-го ТВК дуг другу радіозавади? Мабуть щось тут з відповідями негаразд, хтось з них істотно лукавить. а можливо обидьві структури разом.

Разом з цим, слід зазначити, що з метою заздалегідь припинення намірів на отримання цієї смуги радіочастот комерційними користувачами вже зроблена серйозна заявка з боку Аматорського служби радіозв’язку України та Аматорської супутникової служби радіозв’язку України..

 

 

Якщо у вас є щось новеньке  - надішліть нам сюди: [email protected] Будемо вдячні.
html counterсчетчик посетителей сайта