Album-UR5BCP-KD7WPJ

Нетрадиційна експедиція



Нетрадиційна експедиція
Усі напевне чули про геологічні експедиції, експедиції на Північний Полюс чи на Еверест. Але ця експедиція значно відрізняється від традиційних експедицій. Її визначення– радіоаматорська експедиція, тобто виїзад у певне місце із метою встановлення двосторонніх радіозв’язків із радіоаматорами різних країн світу.
Багато людей трохи скептично відноситься до рідоаматорства у вік Інтернету та мобільного зв’язку, особливо молодь. Але мало-хто може собі уявити, що у випадку серйозної катострофи Інтернет та мобільні телефони просто не будуть працювати. Єдиним засобом зв’язку у цій ситуації може бути тільки радіоматорський зв’язок, що неодноразово підтверджувалося під час сильних землетрусів, ураганів, повеней та інших природних катаклізм.
Тому ми вирішили здійснити експедицію із метою перевірки можливості встановлення радіозв’зків при автономній роботі із польових умов. Її ідея належить Богдану Збираку, який колись відвідував гурток радіоаматорів-конструкторів Тернопільської станції юних техніків, а також пробував себе як радіооператор. Мабудь із тих часів він почав захоплюватися конструюванням. Спеціально для цієї експедиції він виготовив унікальну антену із простих та доступних матеріалів. Для її побудови він використав дві металеві рулетки, що дозволяло оперативно змінювати розміри антени та перестроювати її на різні діапазони. А сувенірний телеграфний маніпілятор, який він зробив вручну у гаражній майстерні, напевне хотів би мати у своїй колекції кожен серйозний радіоаматор.
Місцем для проведення експедиції ми обрали українську оселю імені Олега Ольжича, що знаходиться у горах Поконо приблизно за 75 миль на північ від Філадельфії. Тут часто проводять українські фестивалі, святкування та інші міроприємства, а також українці полюбляють це місце через те, що сюди можна втекти від неприємної вологості повітря, яка так часто буває у інших районах США.
Незважаючи на невелику потужність радіостанції, яка живилася від автомобільного акумулятора, наші старання були винагороджені зв’язками із радіоаматорами США, Канади, Франції, Швеції і навіть України. Найдальшим виявився радіозв’язок на 40-метровому діапазоні із українською станцією UR5MD із Луганщини.
Сподівємося, що ця експедиція поверне інтерес до радіоаматорства, яке дозволяє здобути цінні навики та знання у конструюуванні, проведенні радіозв’язків, володінні іноземними мовами, географії та інші корисні якості.
Олег Керницький
KD7WPJ, UR5BCP
11 вересня 2010 року

Всего изображений: 6 | UZ1RR оформление: 12.09.10 3:10Справка